Kdo jsme

Přátelé, rodáci, patrioti...

Zakladatel

Ondřej Ruml
Ondřej Ruml

Ondřej Ruml je český zpěvák, herec a jedna z nejvýraznějších osobností současné hudební scény. Pohybuje se na pomezí žanrů jazz, swing, pop nebo šanson a za zmíňku stojí i jeho účinkování na divadelních prknech. Patří k k vyhledávaným interpretům a spolupracoval s osobnostmi jako např. Michal Horáček, Petr Hapka, Ondřej Soukup nebo Ondřej Gregor Brzobohatý.

S obcí Řitonice Ondřeje pojí jeho rodina. Jeho prarodiče Josef a Anna Slukovi zde žili a vychovali zde Ondřejovu babičku - maminku jeho maminky. Ondřej zde trávil své dětství. V místním kostele byl pokřtěn a stejně tak po letech i jeho dcera. Díky několika koncertům, které zorganizoval bývalý starosta Josef Pavlíček, se mu podařilo významně přispět na opravu střechy kostela a rád by i nadále pokračoval v rekonstrukci.


"Proč jsem se rozhodl zrekonstruovat kostel? Cítím a vidím, že je to potřeba a nechce se mi čekat, až to někdo udělá za mě."

Ondřej Ruml


Činnost nadace

- pořádání benefičních koncertů, představení, happeningů a jiných akcí za účelem zajištění a soustřeďování finančních prostředků na rekonstrukci kostela

- organizovaní veřejných sbírek, charitativních akcí

- přímé oslovování dárců a sponzorů

- aktivní vyhledávání možností spolufinancování z veřejných zdrojů


Členové správní rady

Ing. Jaroslava Vávrová, Ph.D.

Profesí celoživotně spjata s klinickou biochemií a Fakultní nemocnicí v Hradci Králové, čestná členka České společnosti klinické biochemie České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně. Působí jako analytik, pedagog a redaktor časopisu Klinická biochemi a metabolismus. K Řitonicím je vázána rodovým poutem.


Ing. Bronislav Vávra

Od roku 1995 organizační vedoucí a sólista vokálně-instrumentálního souboru ReBelcanto pravidelně benefičně koncertujícího v kostele sv. Štěpána v Řitonicích. Od roku 2014 organizuje v kostele sv. Štěpána provedení České mše vánoční Jakuba Jana Ryby

Ludmila Rumlová

Tělem i duší sportovkyně. Aktivně chodí po horách, lyžuje a jezdí na kole. Propadla kouzlu afrického kontinentu, kam se velmi ráda vrací. Kořeny má však v Řitonicích.


© 2020 Nadační fond kostela sv.Štěpána v Řitonicích - Křížová 10, 46601 Jablonec nad Nisou. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!